Mercedes-Benz

Sprinter Tourer

Priestor, komfort a bezpečnosť: Sprinter Tourer

Už z optického hľadiska je nový Sprinter Tourer vrcholným dielom: Jeho dizajn je v súlade s modernou dizajnovou koncepciou Mercedes-Benz, ktorá je založená na zmyslovej čistote ("Sensual Purity"). Kokpit bol takisto vytvorený nanovo a presviedča tak svojím vysoko hodnotným dizajnom, ako aj vynikajúcou funkčnosťou. Napríklad aj svojou inteligentnou modulárnou koncepciou odkladania a funkciou KEYLESS-START.

Voliteľná vysokovýkonná stropná klimatizácia rozmaznáva cestujúcich príjemnou reguláciou teploty. V kompletne obloženom priestore pre cestujúcich je na želanie pre každý rad sedadiel k dispozícii odkladací priestor pre chytré telefóny s funkciou nabíjania cez USB.

V závislosti od použitia a požadovaných jazdných vlastností si môžete Sprinter Tourer objednať s náhonom na zadné kolesá alebo s náhonom na všetky kolesá1. Radenie sa vykonáva manuálne pomocou 6-stupňovej prevodovky s ručným radením2 alebo automaticky pomocou automatickej prevodovky 7G-TRONIC PLUS.  

Sprinter je skrz naskrz dimenzovaný pre bezpečnosť. Solídny základ pre tento účel tvorí holá karoséria, ktorá je vďaka svojej konštrukcii a materiálovému zloženiu mimoriadne stabilná.
K tomu sa pridávajú početné asistenčné systémy. Pretože aj ten najskúsenejší vodič sa dostane do situácií, v ktorých môže byť podpora vítaná a užitočná. Ponuka siaha od sériového asistenta jazdy pri bočnom vetre až po aktívneho asistenta brzdenia a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu – oba sú v prípade vozidiel s prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3 500 kg súčasťou sériovej výbavy. 3 kamerové riešenia, od cúvacej kamery so zobrazením vo vnútornom zrkadle až po 360° kameru, na želanie zlepšujú už aj tak dobrý prehľad z pracoviska vodiča. Voliteľne dostupné vysokovýkonné svetlomety s LED pri jazde v tme ďaleko a jasne osvetľujú vozovku.
V najhoršom prípade môže vodiča v prípade kolízie ochrániť sériový airbag. Na želanie je k dispozícii 5 ďalších airbagov pre vodiča a spolujazdca.